logo

انتخاب محل سایدبار

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.
hello@youremail.com
+1234567890

آشنایی با قطعات جانبی خط تولید زغال فشرده

خط تولید زغال فشرده

آشنایی با قطعات جانبی خط تولید زغال فشرده

قطعات جانبی خط تولید زغال فشرده

زغال به کلی ماده سبک، شکننده و سیاه‌رنگ باقی‌مانده از نیم‌سوختن چوب یا دیگر اندام‌های گیاهی و جانوری است که قسمت اعظم ترکیبات آن‌ها تبدیل به کربن شده باشد. این کربن ناخالص از ۸۵ تا ۹۸ درصد کربن تشکیل شده‌ است. زغالی که به زغال فشرده معروف است، رایج‌ترین نوع بریکت سوختی است که با گرد زغال چوب ساخته می‌شود.

زغال فشرده (بریکت) یک بلوک فشرده از گردوغبار زغال‌سنگ یا سایر مواد زیستی توده‌های قابل احتراق مانند زغال چوب، خاک‌اره، تراشه چوب و زغال‌سنگ نارس است. بریکت اصطلاحی از زبان فرانسوی است و گویای این نکته است که زغال چینی شباهت ظاهری با آجر دارد.

زغال فشرده که از خاک‌اره درست‌شده، به دلیل ماندگاری بالای آن و نوع احتراق خوبی که دارد  بیشتر در کبابی‌ها و رستوران‌ها و قهوه‌خانه‌ها و مصارف خانگی استفاده می‌گردد. البته به عنوان سوخت حرارتی نیز در تعدادی از  کارخانه‌ها استفاده می‌شود. 

خط تولید زغال فشرده این روزها طرفداران زیادی پیدا کرده است و سودآوری خیلی خوبی دارد. مجموعه کیوان صنعت برترین و بزرگ‌ترین گروه راه‌انداز خط تولید زغال فشرده است. ما امروز در این مقاله قصد داریم قطعات جانبی خط تولید زغال فشرده را معرفی و بررسی کنیم.

دستگاه‌های و قطعات جانبی خط تولید زغال فشرده

قطعات جانبی خط تولید زغال فشرده

قطعات جانبی خط تولید زغال فشرده

۱. دستگاه اکسترودر تسمه ای

۲. دستگاه سرند

۳. دستگاه سانتریفیوژ

۴. دستگاه آسیاب چکشی یا خردکن 

۵. سیکلون گریز از مرکز 

۶. بارریز گیربکسی با دینام 

۷. مشعل گازی بزرگ

۸. هود جلوی اکسترودر

۹. وان برای حمل مواد

۱۰. دستگاه دیگ بخار

۱۱. دستگاه لوله های سینوسی 

۱۲. زانو سایز

۱۳. سیلندر

۱۴. ماردون

۱۵. المنت 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع دستگاه‌ها و قطعات جانبی می‌توانید وارد لینک زیر شوید.

انواع دستگاه‌های خط تولید زغال فشرده

 فرآیند ساخت زغال فشرده در خط تولید

با تهیه ی دستگاه‌ها و قطعات جانبی، نصب و راه‌اندازی آن‌ها و تهیه مواد اولیه نوبت به تولید می‌رسد.

دستگاه‌ها و قطعات جانبی هر یک عملکردی خاص دارند:

در ابتدا مواد اولیه تا جایی که ممکن است توسط دستگاه خردکن، بریده و خرد می‌شوند.سپس این مواد خردشده به سرند برده می‌شوند تا الک شوند. دستگاه سرند همانند یک الک بزرگ است که مواد در آن الک شده تا ضایعات آن گرفته شوند و همچنین به ‌اندازه‌های یکدست درآیند.

لازم است تا مواد اولیه رطوبتی مناسب داشته باشند و خشک‌شده و رطوبت‌زدایی شوند. برای این کار دستگاه خشک‌کن تهیه‌شده است که به میزان لازم رطوبت مواد را می‌گیرد.

با خرد شدن، یکدست شدن و خشک شدن مواد اولیه، این ترکیبات آماده‌ی فشرده‌سازی و تبدیل‌شدن به زغال خام‌اند؛ بنابراین به دستگاه اکسترودر (دستگاه فشرده‌ساز) برده می‌شوند و فرآیند فشرده‌سازی روی آن‌ها انجام می‌شود. این مرحله مهم‌ترین مرحله‌ی تولید زغال فشرده است و عملکرد دستگاه نقش مهمی در آن دارد.

محصولی که توسط اکسترودر ساخته می‌شود، زغال خام یا بریکت است.لازم است تا بریکت پخته شود تا به زغال تبدیل شود، بنابراین به وسیله‌ی پالت‌های تهیه‌شده به درون کوره برده می‌شود. کوره‌ها در انواع سنتی و صنعتی ساخته می‌شوند که کوره سنتی زغال با کیفیت‌تری را تحویل می‌دهد.

با روشن کردن کوره توسط مشعل، بریکت ها شروع به پخته شدن می‌کنند و با گذشت زمان لازم، پخته‌شده و زغال فشرده آماده می‌شود.حال پالت خفه کن ها روی زغال‌ها قرار می‌گیرند و زغال‌ها بیرون آورده می‌شوند.

می‌توان زغال‌ها را پیش از بسته‌بندی نهایی، به وسیله‌ی دستگاه برش زغال فشرده به قطعات کوچک‌تر تقسیم کرد تا برای بازار فروش مناسب‌تر باشند.

قطعات جانبی خط تولید زغال فشرده

ماردون:

قطعه ماردون یکی از قطعات جانبی خط تولید زغال فشرده بوده که وظیفه انتقال مواد اولیه و خاک اره آماده شده را به داخل دستگاه اکسترودر بر عهده دارد.

قطعه ماردون به صورت مارپیچ بوده و از جنس فلز می‌باشد و روی دستگاه اکسترودر نصب شده و با هدایت خاک اره آماده شده,تولید زغال و مواد اولیه را تسریع می‌بخشد.

ماردون

قطعات جانبی خط تولید زغال فشرده

المنت:

یکی دیگر از قطعات جانبی خط تولید زغال فشرده که روی دستگاه اکسترودر در کنار سیلندر نصب می‌گردد، قطعه المنت می‌باشد که وظیفه نیم‌پز کردن دقیق و درست بریکت را بر عهده دارد.

برای اینکه قطعه ماردون بتواند به راحتی مواد را به داخل دستگاه انتقال دهد نیاز داریم تا سیلندر را به حرارت و دما مناسب برسانیم.برای افزایش دمای سیلندر هم از قطعات جانبی به نام المنت استفاده میکنیم تا بریکت نیم‌پز و با کیفیت بالایی داشته باشیم.

المنت

قطعات جانبی خط تولید زغال فشرده

سیلندر:

این مورد از قطعات جانبی خط تولید زغال فشرده با خاصیت آلیاژ ضد سایش و خوردگی و بسیار  خود برای تولید بریکت استفاده می شود که بعد از مارادون بر روی اکسترودر نصب می شود. سختی و آلیاژ مناسب سیلندر باعث میشود محصول خوبی بدست بیاید.

راه اندازی خط تولید زغال فشرده توسط کیوان صنعت

مجموعه کیوان صنعت بهترین راه‌انداز خط تولید زغال فشرده در کشور می‌باشد. نه تنها بهترین بلکه تنها مجموعه‌ای است که علاوه بر نصب و راه‌اندازی خط تولید زغال فشرده، به شما نحوه میکس مواد تا پخت زغال درجه یک را آموزش می‌دهد.

 این مجموعه به غیر از تایم نصب دستگاه‌ها، به مدت ۵ روز از خرید مواد اولیه گرفته تا روش میکس و تولید زغال فشرده را به شما آموزش کامل می‌دهد‌. همچنین کیوان صنعت ۵ روز به اضافه دوره آموزش، خط تولید زغال فشرده را انجام داده و برای شما سودآوری می‌کند.

دستگاه‌های خط تولید زغال فشرده که توسط کیوان صنعت تولید می‌شوند ضمانت یک‌ساله داشته و علاوه بر این؛ کیوان صنعت به مدت ۵ سال از کارگاه راه‌اندازی شده پشتیبانی می‌کند.

hossein
بدون نظر

ارسال یک نظر

نظر
نام
ایمیل
وبسایت