logo

انتخاب محل سایدبار

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.
hello@youremail.com
+1234567890

آشنایی با دستگاه دیگ بخار در خط تولید زغال فشرده

دستگاه دیگ بخار

آشنایی با دستگاه دیگ بخار در خط تولید زغال فشرده

دستگاه دیگ بخار در خط تولید زغال فشرده

زغال به کلی ماده سبک، شکننده و سیاه‌رنگ باقی‌مانده از نیم‌سوختن چوب یا دیگر اندام‌های گیاهی و جانوری است که قسمت اعظم ترکیبات آن‌ها تبدیل به کربن شده باشد. این کربن ناخالص از ۸۵ تا ۹۸ درصد کربن تشکیل شده‌ است. زغالی که به زغال فشرده معروف است، رایج‌ترین نوع بریکت سوختی است که با گرد زغال چوب ساخته می‌شود.

زغال فشرده (بریکت) یک بلوک فشرده از گردوغبار زغال‌سنگ یا سایر مواد زیستی توده‌های قابل احتراق مانند زغال چوب، خاک‌اره، تراشه چوب و زغال‌سنگ نارس است. بریکت اصطلاحی از زبان فرانسوی است و گویای این نکته است که زغال چینی شباهت ظاهری با آجر دارد.

زغال فشرده که از خاک‌اره درست‌شده، به دلیل ماندگاری بالای آن و نوع احتراق خوبی که دارد  بیشتر در کبابی‌ها و رستوران‌ها و قهوه‌خانه‌ها و مصارف خانگی استفاده می‌گردد. البته به عنوان سوخت حرارتی نیز در تعدادی از  کارخانه‌ها استفاده می‌شود. 

خط تولید زغال فشرده این روزها طرفداران زیادی پیدا کرده است و سودآوری خیلی خوبی دارد. مجموعه کیوان صنعت برترین و بزرگ‌ترین گروه راه‌انداز خط تولید زغال فشرده است. ما امروز در این مقاله قصد داریم دستگاه دیگ بخار در خط تولید زغال فشرده را معرفی و بررسی کنیم.

دستگاه‌های و ابزارات خط تولید زغال فشرده

دستگاه دیگ بخار

دستگاه دیگ بخار

۱. دستگاه اکسترودر تسمه ای

۲. دستگاه سرند

۳. مکنده و دمنده (سانتریفیوژ)

۴. آسیاب چکشی یا خردکن 

۵. سیکلون گریز از مرکز 

۶. بارریز گیربکسی با دینام 

۷. مشعل گازی بزرگ

۸. هود جلوی اکسترودر

۹. وان برای حمل مواد

۱۰. دستگاه دیگ بخار

۱۱. دستگاه لوله های سینوسی 

۱۲. زانو سایز

۱۳. سیلندر

۱۴. ماردون

۱۵. المنت 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع دستگاه‌ها می‌توانید وارد لینک زیر شوید.

انواع دستگاه‌های خط تولید زغال فشرده

دستگاه دیگ بخار

به طور کلی در یک خط تولید زغال کامل و درجه یک دستگاه دیگ بخار و مشعل برای تامین حرارت و گرما در جهت گرم کردن و خشک کردن خاک اره در کنار دستگاه‌های دیگری مانند; اکسترودر,مکنده و آسیاب مورد استفاده قرار می‌گیرد.دستگاه دیگ بخار براساس فعالیت روزانه و تولید یک کارگاه در اندازه‌های متنوع نصب می‌شود و مورد استفاده قرار می‌گیرد.

دیگ بخار که وسیله‌ای است از جنس فلز با مقاومت بالا این حرارت تولید شده از طریق مشعل را متمرکز کرده و به صورت موقت نگهداری می‌کند.به همین دلیل بهتر است تا دستگاه دیگ بخار در خط تولید از جنس فلز باشد تا آجر و یا بشکه فلزی که دارای مقاومت و عمر کمتری هستند.

دیگ بخار مرکز تغذیه حرارت برای خشک کردن مواد میباشد. برای مهیا کردن حرارت لازم برای خشک کردن و گرم کردن مواد اولیخ نیاز به حرارت و گرمای بالایی نیاز داریم و برای از دست ندادن انرژی گرمایی نیازمند هستیم که یک مخزن و محوطه و یا دیگ که توانایی نگهداری حرارت تولید شده را توسط مشعل را داشته باشد. 

دستگاه دیگ بخار

دستگاه دیگ بخار

یک مخزن از جنس فولاد بهترین گزینه ایی هست برای این قسمت از خط تولید که دوام بالایی نسبت به حرارت تولید شده و پرت نشدن آن میتوان انتخاب کرد. در انتخاب دیگ بخار و مخزن دقت بیشتری کنیم چرا که در فصل سرما و بارندگی احتمال اینکه رطوبت مواد اولیه و خاک اره بالا باشد، هست و از نظر انرژی گرمایی و حرارت به مشکل نخواهیم خورد دیگ و مخزن باید نگهدارنده حرارت باشد و میتوانیم از چیدن آجرهای نسوز و یا فلزات و آهنهای ضایعاتی نیز در داخل آن به عنوان حرارت گیر استفاده کنیم .

نکات ریز در خط تولید کیوان صنعت کاملا چشمگیر میباشد که با رعایت این نکات در قسمت فنی و نصب دستگاهها خود را نسبت به دیگران متمایز کرده ایم. نکات زیادی و آیتمهای مختلفی در خط تولید کیوان صنعت بکار گرفته میشود که شاید چشمگیر نباشد ولی با این نکات از لحاظ فنی در صدر قرار داریم برای آشنایی و اطلاعات از این نکات حضورا توضیحات قابل قبول و قابل درک را در اختیارتان خواهیم گذاشت و می توانید تجربه ما را نسبت به تمام سازندگان فهمیده و انتخاب کنید.

راه اندازی خط تولید زغال فشرده توسط کیوان صنعت

مجموعه کیوان صنعت بهترین راه‌انداز خط تولید زغال فشرده در کشور می‌باشد. نه تنها بهترین بلکه تنها مجموعه‌ای است که علاوه بر نصب و راه‌اندازی خط تولید زغال فشرده، به شما نحوه میکس مواد تا پخت زغال درجه یک را آموزش می‌دهد.

دستگاه دیگ بخار

دستگاه دیگ بخار

 این مجموعه به غیر از تایم نصب دستگاه‌ها، به مدت ۵ روز از خرید مواد اولیه گرفته تا روش میکس و تولید زغال فشرده را به شما آموزش کامل می‌دهد‌. همچنین کیوان صنعت ۵ روز به اضافه دوره آموزش، خط تولید زغال فشرده را انجام داده و برای شما سودآوری می‌کند.

دستگاه‌های خط تولید زغال فشرده که توسط کیوان صنعت تولید می‌شوند ضمانت یک‌ساله داشته و علاوه بر این؛ کیوان صنعت به مدت ۵ سال از کارگاه راه‌اندازی شده پشتیبانی می‌کند.

hossein
بدون نظر

ارسال یک نظر

نظر
نام
ایمیل
وبسایت