logo

انتخاب محل سایدبار

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.
hello@youremail.com
+1234567890

آشنایی با دستگاه سرند در خط تولید زغال فشرده

دستگاه سرند

آشنایی با دستگاه سرند در خط تولید زغال فشرده

دستگاه سرند در خط تولید زغال فشرده

زغال به کلی ماده سبک، شکننده و سیاه‌رنگ باقی‌مانده از نیم‌سوختن چوب یا دیگر اندام‌های گیاهی و جانوری است که قسمت اعظم ترکیبات آن‌ها تبدیل به کربن شده باشد. این کربن ناخالص از ۸۵ تا ۹۸ درصد کربن تشکیل شده‌ است. زغالی که به زغال فشرده معروف است، رایج‌ترین نوع بریکت سوختی است که با گرد زغال چوب ساخته می‌شود.

زغال فشرده (بریکت) یک بلوک فشرده از گردوغبار زغال‌سنگ یا سایر مواد زیستی توده‌های قابل احتراق مانند زغال چوب، خاک‌اره، تراشه چوب و زغال‌سنگ نارس است. بریکت اصطلاحی از زبان فرانسوی است و گویای این نکته است که زغال چینی شباهت ظاهری با آجر دارد.

دستگاه سرند

دستگاه سرند

زغال فشرده که از خاک‌اره درست‌شده، به دلیل ماندگاری بالای آن و نوع احتراق خوبی که دارد  بیشتر در کبابی‌ها و رستوران‌ها و قهوه‌خانه‌ها و مصارف خانگی استفاده می‌گردد. البته به عنوان سوخت حرارتی نیز در تعدادی از  کارخانه‌ها استفاده می‌شود. 

خط تولید زغال فشرده این روزها طرفداران زیادی پیدا کرده است و سودآوری خیلی خوبی دارد. مجموعه کیوان صنعت برترین و بزرگ‌ترین گروه راه‌انداز خط تولید زغال فشرده است. ما امروز در این مقاله قصد داریم دستگاه سرند در خط تولید زغال فشرده را معرفی و بررسی کنیم.

دستگاه‌های و ابزارات خط تولید زغال فشرده

دستگاه سرند

دستگاه سرند

۱. اکسترودر تسمه ایی با دینام

۲. دستگاه سرند

۳. مکنده و دمنده (سانتریفیوژ)

۴. آسیاب چکشی یا خردکن 

۵. سیکلون گریز از مرکز 

۶. بارریز گیربکسی با دینام 

۷. مشعل گازی بزرگ

۸. هود جلوی اکسترودر

۹. وان برای حمل مواد

۱۰. جهنمی یا دیگ حرارتی

۱۱. لوله های سینوسی 

۱۲. زانو سایز

۱۳. سیلندر

۱۴. ماردون

۱۵. المنت 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع دستگاه ها می توانید وارد لینک زیر شوید.

انواع دستگاه های خط تولید زغال فشرده

دستگاه سرند

یکی از دستگاه‌های مهم در یک خط تولید زغال فشرده با تولید زغال فشرده و درجه یک,دستگاه سرند می‌باشد.دستگاه سرند با قرار گرفتن در یک خط تولید نقشی اساسی و مهم را ایفا می‌کند که این موضوع باعث می‌شود تا در نهایت شما بتوانید زغالی با کیفیت بسیار بالا و درجه یک تولید کنید.

دستگاه سرند در یک خط تولید زغال فشرده در کنار دستگاه‌های دیگری مانند;آسیاب,اکسترودر و مکنده وظیفه جدا کردن مواد زائد از خاک اره تولید شده را بر عهده دارد.با الک کردن خاک اره فشرده شده به وسیله سرند,مواد اولیه شما با کیفیت هرچه تمام تر تولید شده و برای استفاده از آن برای تولید زغال آماده می‌گردد.

همین امر باعث می‌شود تا دستگاه سرند هم یه یکی از مهمترین و اصلی ترین اجزای یک خط تولید زغال فشرده کامل تبدیل گردد.

دستگاه ‌سرند به زبان ساده و عامیانه همان الک و کاربری آن الک کردن است که الک مکانیکی در حجم بزرگتر برای کارهای صنعتی استفاده می شود که نسبت به حجم کار ابعاد و اندازه آن محاسبه و ساخته میشود. 

در کارگاه ماشین سازی کیوان صنعت سرند مکانیکی نسبت به حجم خط تولید که توانایی استفاده از سه اکسترودر را داشته باشد، محاسبه و ساخته شده است.

عرض اسکلت سرند ۱۲۰در۲۰۰ و ارتفاع ۱۴۰ با محار دوبل از ناودانی ۶ طراحی شده تا استحکام زیادی در برابر ویبره و ضربه داشته باشد و موقع نصب سرند پایه ها توسط رول بولت به کف بتنی نصب میشود.

ساختار دستگاه سرند

 ساختار سرند که با عرض ۱متر و طول ۲۲۰متر و عمق ۳۰سانتیمتر طراحی می شود به طوری که با پانچ ۶ این عمق  ۳۰سانتیمتری را به دوقسمت مساوی تقسیم کرده و موقع استفاده مواد اصلی از بالا تخلیه میشود در داخل سرند.

 دینام زیرین سرند که به وسیله یک اهرم که به قسمت زیر سرند نصب شده و قاب سرند بوسیله ۴عدد میلگرد رزوه شده از بالای اسکلت اصلی آویزان و بصورت لغزان میباشد.

دستگاه سرند

دستگاه سرند

 لنگی زیرین با دو یاتاقان که به اهرم نصب است را دینام ۲اسب با انتقال یک تسمه به لنگی و به اهرم زیرین حرکت جلو و عقب با ضربه ایجاد میشود را باعث میشود مواد داخل سرند از سوراخ های سرند به قسمت زیرین و به جلو برای تخلیه حرکت میکند. همزمان مواد زائد نیز از قسمت بالا به جلو حرکت کرده و از دهانه خروجی تخلیه می شود.

 دقیق ترین محاسبات را برای سرند مواد اولیه یکی از مهم ترین قسمت های خط تولید میباشد چرا که یک اشتباه باعث کمبود مواد سرنده شده میشویم و خط تولید ناقص شود.

راه اندازی خط تولید زغال فشرده توسط کیوان صنعت

مجموعه کیوان صنعت بهترین راه‌انداز خط تولید زغال فشرده در کشور می‌باشد. نه تنها بهترین بلکه تنها مجموعه‌ای است که علاوه بر نصب و راه اندازی خط تولید زغال فشرده، به شما نحوه میکس مواد تا پخت زغال درجه یک را آموزش می‌دهد.

 این مجموعه به غیر از تایم نصب دستگاه‌ها، به مدت ۵ روز از خرید مواد اولیه گرفته تا روش میکس و تولید زغال فشرده را به شما آموزش کامل می‌دهد‌. همچنین کیوان صنعت ۵ روز به اضافه دوره آموزش، خط تولید زغال فشرده را انجام داده و برای شما سودآوری می‌کند.

دستگاه‌های خط تولید زغال فشرده که توسط کیوان صنعت تولید می‌شوند ضمانت یک‌ساله داشته و علاوه بر این؛ کیوان صنعت به مدت ۵ سال از کارگاه راه‌اندازی شده پشتیبانی می‌کند.

hossein
بدون نظر

ارسال یک نظر

نظر
نام
ایمیل
وبسایت