logo

انتخاب محل سایدبار

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.
hello@youremail.com
+1234567890

آشنایی با دستگاه اکسترودر در خط تولید زغال فشرده

دستگاه اکسترودر

آشنایی با دستگاه اکسترودر در خط تولید زغال فشرده

دستگاه اکسترودر در خط تولید زغال فشرده

زغال به کلی ماده سبک، شکننده و سیاه‌رنگ باقی‌مانده از نیم‌سوختن چوب یا دیگر اندام‌های گیاهی و جانوری است که قسمت اعظم ترکیبات آن‌ها تبدیل به کربن شده باشد. این کربن ناخالص از ۸۵ تا ۹۸ درصد کربن تشکیل شده‌ است. زغالی که به زغال فشرده معروف است، رایج‌ترین نوع بریکت سوختی است که با گرد زغال چوب ساخته می‌شود.

زغال فشرده (بریکت) یک بلوک فشرده از گردوغبار زغال‌سنگ یا سایر مواد زیستی توده‌های قابل احتراق مانند زغال چوب، خاک‌اره، تراشه چوب و زغال‌سنگ نارس است. بریکت اصطلاحی از زبان فرانسوی است و گویای این نکته است که زغال چینی شباهت ظاهری با آجر دارد.

زغال فشرده که از خاک‌اره درست‌شده، به دلیل ماندگاری بالای آن و نوع احتراق خوبی که دارد  بیشتر در کبابی‌ها و رستوران‌ها و قهوه‌خانه‌ها و مصارف خانگی استفاده می‌گردد. البته به عنوان سوخت حرارتی نیز در تعدادی از  کارخانه‌ها استفاده می‌شود. 

خط تولید زغال فشرده این روزها طرفداران زیادی پیدا کرده است و سودآوری خیلی خوبی دارد. مجموعه کیوان صنعت برترین و بزرگ‌ترین گروه راه‌انداز خط تولید زغال فشرده است. ما امروز در این مقاله قصد داریم دستگاه اکسترودر در خط تولید زغال فشرده را معرفی و بررسی کنیم.

دستگاه‌های و ابزارات خط تولید زغال فشرده

دستگاه اکسترودر

دستگاه اکسترودر

۱. دستگاه اکسترودر تسمه ای

۲. دستگاه سرند

۳. مکنده و دمنده (سانتریفیوژ)

۴. آسیاب چکشی یا خردکن 

۵. سیکلون گریز از مرکز 

۶. بارریز گیربکسی با دینام 

۷. مشعل گازی بزرگ

۸. هود جلوی اکسترودر

۹. وان برای حمل مواد

۱۰. جهنمی یا دیگ حرارتی

۱۱. لوله های سینوسی 

۱۲. زانو سایز

۱۳. سیلندر

۱۴. ماردون

۱۵. المنت 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع دستگاه‌ها می‌توانید وارد لینک زیر شوید.

انواع دستگاه‌های خط تولید زغال فشرده

دستگاه اکسترودر

یکی از اصلی‌ترین دستگاه‌های در یک خط تولید زغال فشرده و زغال چینی دستگاهی به نام اکسترودر می‌باشد. این دستگاه که با نام اکسترودر تسمه‌ای هم شناخته شده است وظیفه‌ای اصلی و اساسی را در یک خط تولید بر عهده دارد. دستگاه اکسترودر در کنار دستگاه‌های دیگر مانند; سرند، آسیاب و مکنده برای آماده‌سازی مواد اولیه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

به صورت خلاصه وظیفه این دستگاه در خط تولید زغال تزریق خاک‌اره به خط می‌باشد. دستگاه اکسترودر تسمه‌ای دارای یک دینام با قدرت و توان 30 اسب بخار بوده که این دینام قدرت و نیروی دورانی را به فولی و تسمه‌هایی که بر روی گیربکس دستگاه اکسترودر سوار شده است انتقال می‌دهد و در ادامه توسط یک ماردون خاک‌اره تحت‌فشار وارد سیلندر اکسترودر می‌شود.

تأمین برق دستگاه اکسترودر به دلیل سنگین بودن کار این دستگاه باید به صورت مجزا و از طریق یک تابلو برق جداگانه از دیگر اجزای خط تولید زغال انجام پذیرد; به همین دلیل همراه با خود دستگاه اکسترودر تسمه‌ای و روی خود دستگاه یک تابلو برق قرار داده می‌شود.

دستگاه اکسترودر های زیادی برای انواع تولیدی‌ها و کارها ساخته شده است مثل اکسترودر تزریق پلاستیک یا مواد غذایی. دستگاه اکسترودر و دستگاه تزریق خاک‌اره هم یکی از این اکسترودر ها می‌باشد که با شرایط مکانیکی خاصی طراحی شده که پودر چوب در پروسه ای کوتاه‌مدت تبدیل به شمش چوب و یا همان بریکت تبدیل می‌شود. 

در خط تولید زغال فشرده  نیز انواع دستگاه اکسترودر ساخته شده که همه به نحوی یک کارایی را با اشکال مختلف را دارد. ولی برای اینکه قدرت و استهلاک بیشتری را دارد بهتر است در مکانیک این دستگاه دقت بیشتری را کرد و قطعات مورد استفاده قدرت و استحکام بیشتری را داشته باشد.

دستگاه اکسترودر

دستگاه اکسترودر

دستگاه اکسترودر مجموعه کیوان صنعت

دستگاه اکسترودر مجموعه کیوان صنعت با طراحی خاص و ساخت ویژه بهترین کارایی را در بین اکثر اکسترودرهای بازاری را داراست و با توان تولید بالا و بازدهی سالم عرضه می‌شود. 

در دستگاه اکسترودر مجموعه کیوان صنعت که قسمت مهم آن توپی و گیربکس از دو بلبرین و یک رولبرینگ برای قدرت پرس و عمر بالا استفاده شده که با روغن واسکازین پر می‌شود که پشت خوراک خور دستگاه قرار دارد که قدرت دورانی به وسیله یک شفت که در پشت آن یک فولی ۶۰ سانتیمتری قرار دارد.

به وسیله تسمه ها از دینام به شفت انتقال می‌باید و ماردون را به حرکت درمیاورد. اتاقک و شاسی این دستگاه از ناودانی قوی و نبشی‌های محکم ساخته شده که در برابر قدرت و فشار دوام زیادی دارد.  برای قسمت برقی دستگاه به جعبه جداگانه تعبیه‌شده که کاملاً مجزاست که اپراتور به راحتی تسلط زیادی را بر دستگاه داشته باشد. قسمت جلوی خوراک خور جوری طراحی شده که تمامی سیلندرهای موجود در بازار بدون مشکل بر روی دستگاه اکسترودر سوار می‌شود و طراحی دقیق باعث شده با تمامی قطعات موجود در بازار همخوانی دارد.

 عرض دستگاه ۷۰ سانتیمتر و طول آن ۱۲۰ سانتیمتر می‌باشد. شاسی بر رو چهارچرخ آهنی برای جابجایی سوار شده تسمه‌های انتقال قدرت ۳ عدد هست که بر اساس آن فولی دارای سه شیار بوده و فولی بالا که روی دینام سوار شده ۱۵ سانتیمتر و فولی پایین ۶۰ سانتیمتر است که محاسبه این سایز در قدرت پرس تأثیر بسزایی دارد.

 اگر در این اندازها تغییری ایجاد شود احتمال اینکه در پرس کردن مشکلات زیادی پیش بیاید زیاد است چرا که تزریق پودر چوب باید جوری انجام شود که در تراکم شمش ایرادی نکند دینام استفاده شده در دستگاه ۳۰ اسب و دور موتور ۱۴۸۰ دور بوده که به وسیله این فولی ها دور را به ۳۹۵ رسانده‌ایم که دلیلش را توضیح داده‌ایم.

سیلندر سوار شده بر روی خوراک خور دستگاه از جنس چدن و کروم می‌باشد و دلیل سختی آن اول قدرت پرس و دوم طول عمر بوده که بوسیله دو المنت دو فاز که دور آن تعبیه‌شده گرم می‌شود. دلیل اینکه برای گرم کردن از المنت استفاده می‌شود این است که بتوانیم پودر چوب را داخل سیلندر نیم‌پز کنیم. تزریق پودر چوب هم توسط ماردون مخصوص سخت‌کاری شده که قبلاً توضیح داده‌ایم که از قدرت دینام استفاده می‌کند را به داخل سیلندر تزریق می‌کند.

ظاهر ساده این دستگاه در بازار به یک شکل می‌باشد ولی مکانیک داخلی آن خیلی مهم بوده که ضمانت و گارانتی آن توسط شرکت انجام می‌شود طراحی دقیق و مستحکم اکسترودر باعث شده که تولید کنندگان با اکسترودرهای تسمه ای ما دو برابر و با شیفت اضافی استفاده کنند و هیچ مشکلی برایشان پیش نیاید.

بهترین دستگاه اکسترودر

بهترین و سنتی‌ترین و راحت‌ترین اکسترودر، اکسترودر تسمه ای اردبیلی می‌باشد که هم از نظر قیمتی هم از لحاظ قدرت کیفیت و توان تولید و روش تولید آسان این دستگاه می‌باشد. هیچ دستگاهی را دنبال نکنید که برخی با آب و تاب دادن به جملات و یا طراحی فقط خواسته‌اند نظر مشتری را جلب نمایند.

 با دلایل محکم و قانع‌کننده به عرضتان رسانده‌ایم که پرس بریکت طی فرآیند کوتاه و ترکیب بخصوص و عبور از سیستم خشک‌کن قابلیت تزریق را پیدا می‌کند و عمل تزریق انجام می‌شود. اگر هر شخصی و یا شرکتی و یا سازنده دستگاهی ادعا می‌کند که سیستم خشک‌کن را از میان برداشته و با پودر چوب بدون این فرایند، بریکت تولید می‌کند دروغی بیش نیست چرا که این بریکت در فرآیند پخت به مشکل خواهد خورد.

مثالی ساده اینکه یک آشپز بخواهد برنج رو بدون اینکه آن را بجوشاند، بگذارد بپزد. برنج خام بدون اینکه بجوشد هیچ وقت پخت نمی‌شود. مثل مواد اولیه یا همان پودر چوب اگر پروسه گرمایشی و از خشک‌کن عبور نکند بریکت نمی‌شود مگر اینکه تحت‌فشار زیاد که آن هم به عرض رساندیم که در کوره پس خواهد زد.

دستگاه اکسترودر

دستگاه اکسترودر

راه اندازی خط تولید زغال فشرده توسط کیوان صنعت

مجموعه کیوان صنعت بهترین راه‌انداز خط تولید زغال فشرده در کشور می‌باشد. نه تنها بهترین بلکه تنها مجموعه‌ای است که علاوه بر نصب و راه‌اندازی خط تولید زغال فشرده، به شما نحوه میکس مواد تا پخت زغال درجه یک را آموزش می‌دهد.

 این مجموعه به غیر از تایم نصب دستگاه‌ها، به مدت ۵ روز از خرید مواد اولیه گرفته تا روش میکس و تولید زغال فشرده را به شما آموزش کامل می‌دهد‌. همچنین کیوان صنعت ۵ روز به اضافه دوره آموزش، خط تولید زغال فشرده را انجام داده و برای شما سودآوری می‌کند.

دستگاه‌های خط تولید زغال فشرده که توسط کیوان صنعت تولید می‌شوند ضمانت یک‌ساله داشته و علاوه بر این؛ کیوان صنعت به مدت ۵ سال از کارگاه راه‌اندازی شده پشتیبانی می‌کند.

 

 

hossein
بدون نظر

ارسال یک نظر

نظر
نام
ایمیل
وبسایت