logo

انتخاب محل سایدبار

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.
hello@youremail.com
+1234567890

انواع دستگاه های خط تولید زغال فشرده

خط تولید زغال فشرده

انواع دستگاه های خط تولید زغال فشرده

خط تولید زغال فشرده

زغال به کلی ماده سبک، شکننده و سیاه‌رنگ باقی‌مانده از نیم‌سوختن چوب یا دیگر اندام‌های گیاهی و جانوری است که قسمت اعظم ترکیبات آن‌ها تبدیل به کربن شده باشد. این کربن ناخالص از ۸۵ تا ۹۸ درصد کربن تشکیل شده‌ است. زغالی که به زغال فشرده معروف است، رایج‌ترین نوع بریکت سوختی است که با گرد زغال چوب ساخته می‌شود.

زغال فشرده (بریکت) یک بلوک فشرده از گردوغبار زغال‌سنگ یا سایر مواد زیستی توده‌های قابل احتراق مانند زغال چوب، خاک‌اره، تراشه چوب و زغال‌سنگ نارس است. بریکت اصطلاحی از زبان فرانسوی است و گویای این نکته است که زغال چینی شباهت ظاهری با آجر دارد.

زغال فشرده که از خاک‌اره درست‌شده، به دلیل ماندگاری بالای آن و نوع احتراق خوبی که دارد  بیشتر در کبابی‌ها و رستوران‌ها و قهوه‌خانه‌ها و مصارف خانگی استفاده می‌گردد. البته به عنوان سوخت حرارتی نیز در تعدادی از  کارخانه‌ها استفاده می‌شود. 

خط تولید زغال فشرده این روزها طرفداران زیادی پیدا کرده است و سودآوری خیلی خوبی دارد. مجموعه کیوان صنعت برترین و بزرگ‌ترین گروه راه‌انداز خط تولید زغال فشرده است. ما امروز در این مقاله قصد داریم انواع دستگاه های خط تولید زغال فشرده را معرفی و بررسی کنیم.

خط تولید زغال فشرده

خط تولید زغال فشرده

انواع دستگاه های خط تولید زغال فشرده

اکسترودر: 

یکی از اصلی‌ترین دستگاه‌های در یک خط تولید زغال فشرده و زغال چینی دستگاهی به نام اکسترودر می‌باشد.این دستگاه که با نام اکسترودر تسمه‌ای هم شناخته شده است وظیفه‌ای اصلی و اساسی را در یک خط تولید بر عهده دارد.دستگاه اکسترودر در کنار دستگاه‌های دیگر مانند;سرند,آسیاب و مکنده برای آماده سازی مواد اولیه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

به صورت خلاصه وظیفه این دستگاه در خط تولید زغال فشرده تزریق خاک اره به خط می‌باشد.دستگاه اکسترودر تسمه‌ای دارای یک دینام با قدرت و توان 30 اسب بخار بوده که این دینام قدرت و نیروی دورانی را به فولی و تسمه‌هایی که بر روی گیربکس اکسترودر سوار شده است انتقال می‌دهد و در ادامه توسط یک ماردون خاک اره تحت فشار وارد سیلندر اکسترودر می‌شود.

تامین برق دستگاه اکسترودر به دلیل سنگین بودن کار این دستگاه باید به صورت مجزا و از طریق یک تابلو برق جداگانه از دیگر اجزای خط تولید زغال فشرده انجام پذیرد;به همین دلیل همراه با خود اکسترودر تسمه‌ای و روی خود دستگاه یک تابلو برق قرار داده می‌شود.

اکسترودر تسمه‌ای

اکسترودر

سرند:

یکی از دستگاه‌های مهم در یک خط تولید زغال فشرده با تولید زغال فشرده و درجه یک,دستگاه سرند می‌باشد.دستگاه سرند با قرار گرفتن در یک خط تولید نقشی اساسی و مهم را ایفا می‌کند که این موضوع باعث می‌شود تا در نهایت شما بتوانید زغالی با کیفیت بسیار بالا و درجه یک تولید کنید.

دستگاه سرند در یک خط تولید زغال فشرده در کنار دستگاه‌های دیگری مانند;آسیاب,اکسترودر و مکنده وظیفه جدا کردن مواد زائد از خاک اره تولید شده را بر عهده دارد.با الک کردن خاک اره فشرده شده به وسیله سرند,مواد اولیه شما با کیفیت هرچه تمام تر تولید شده و برای استفاده از آن برای تولید زغال آماده می‌گردد.همین امر باعث می‌شود تا دستگاه سرند هم یه یکی از مهمترین و اصلی ترین اجزای یک خط تولید زغال فشرده کامل تبدیل گردد.

سرند

سرند

سیکلون:

در آخرین مرحله از آماده سازی مواد اولیه برای تولید زغال فشرده در یک خط تولید,دستگاهی به نام سیکلون یا همان بار‌ریز قرار دارد که یکی دیگر از قسمت های اساسی آماده سازی مواد اولیه تولید زغال فشرده می‌باشد.

در دستگاه سیکلون دو بخش بالایی و پایینی دستگاه وجود دارد که دارای ورودی و خروجی مهمی می‌باشد.در بالای دستگاه سیکلون یا همان بار‌ریز لوله‌های سینوسی قرار دارند که خاک اره پس از آماده سازی اولیه از آنها عبور کرده و با فشار هوا وارد مخزن سیکلون می‌شود.در بخش بالایی سیکلون در کنار لوله سینوسی لوله خروجی دیگری قرار دارد که برای خارج شدن رطوبت خاک اره تعبیه شده و در پایین هم لوله خروجی برای جمع‌آوری مواد اولیه به صورت موقت قرار دارد.

سیکلون

سیکلون

مکنده:

در خط تولید زغال فشرده قرار گرفتن دستگاهی برای افزایش سرعت و کیفیت تولید زغال بسیار مهم می‌باشد.یکی از این دستگاه که در یک خط تولید باعث افزایش کیفیت,سرعت و بازدهی تولید روزانه شما می‌شود دستگاه مکنده یا همان سانتریفیوژ می‌باشد.

دستگاه مکنده در یک خط تولید زغال فشرده از یک طرف مواد اولیه و حرارت را مکیده و به طرف دیگر مکنده که به لوله‌های سینوسی متصل است می‌دمد و باعث می‌شود تا این مواد اولیه با بهترین کیفیت و با بالاترین سرعت آماده استفاده شوند.

دستگاه مکنده یا همان سانتریفیوژ دارای سرعت و قدرت مکش و دمش بالایی می‌باشد که باعث افزایش کیفیت محصول شما و بازدهی روزانه خط تولید شما می‌شود و نیز با تغییری که مجموعه کیوان صنعت در ساختار این مکنده ایجاد کرده است,یک دستگاه سانتریفیوژ می‌تواند همزمان دو دستگاه اکسترودر را تامین کند.

مکنده(سانتریفیوژ)

مکنده(سانتریفیوژ)

آسیاب:

در یک خط تولید زغال فشرده تکمیل بودن تجهیزات و دستگاه‌ها امری مهم و اساسی است تا باعث شود تولید کننده در هر زمان که تمایل دارد بتواند محصول خود را تولید کند.یکی از دستگاه‎هایی که در یک خط تولید باعث استقلال خط تولید و افزایش سرعت آن می‌شود دستگاه آسیاب یا همان خردکن می‌باشد.

دستگاه آسیاب یا همان خردکن در خط تولید برای آماده سازی مواد اولیه مورد استفاده قرار می‌گیرد.تیغه‌های داخل آسیاب به دو صورت چکشی و دورانی فعالیت و حرکت کرده و به آسانی و با قدرت بالا پوست گردو و خاک و زغال را خرد کرده و برای انتقال به بخش‌های بعدی خط تولید مانند,اکسترودر,سرند و یا مکنده آماده می‌کند.

استفاده از این دستگاه در یک خط تولید باعث می‌شود تا در هنگامی که پوست گردو خرد شده در دسترس نیست تولید یک کارگاه و تولیدی متوقف نشود.

آسیاب (خردکن)

آسیاب (خردکن)

دیگ حرارتی و مشعل:

به طور کلی در یک خط تولید زغال فشرده کامل و درجه یک دستگاه دیگ حرارتی و مشعل برای تامین حرارت و گرما در جهت گرم کردن و خشک کردن خاک اره در کنار دستگاه‌های دیگری مانند; اکسترودر,مکنده و آسیاب مورد استفاده قرار می‌گیرد.دستگاه مشعل بر اساس فعالیت روزانه و تولید یک کارگاه در اندازه‌های متنوع نصب می‌شود و مورد استفاده قرار می‌گیرد.

دیگ حرارتی که وسیله‌ای است از جنس فلز با مقاومت بالا این حرارت تولید شده از طریق مشعل را متمرکز کرده و به صورت موقت نگهداری می‌کند.به همین دلیل بهتر است تا این دستگاه در خط تولید از جنس فلز باشد تا آجر و یا بشکه فلزی که دارای مقاومت و عمر کمتری هستند.

مشعل(دیگ حرارتی)

مشعل(دیگ حرارتی)

لوله های سینوس:

یکی از دستگاه‌های اصلی در خط تولید در کنار دستگاه‌هایی مانند;اکسترودر و مکنده دستگاهی به نام لوله سینوسی می‌باشد که به صورت پیچ در پیچ بوده و نصب شده و وظیفه انتقال مواد را به داخل سیکلون بر عهده دارد.این دستگاه از جنس فلز بوده و به صورت مارپیچ و افقی در خط تولید نصب می‌گردد.

لوله سینوسی علاوه بر انتقال مواد به داخل دستگاه سیکلون,با حرارت و گرما که در داخل این لوله جاری است,باعث خشک شدن مواد اولیه و خاک اره در خط تولید زغال فشرده شده و مواد بهتری را برای تولید زغال آماده می‌کند.حالت پیچ و خم و نصب افقی این دستگاه هم یکی از مواردی بوده که در هنگام نصب بسیار مهم می‌باشد.

لوله های سینوسی

لوله های سینوسی

قطعه های خط تولید زغال فشرده

ماردون:

قطعه ماردون یکی از قطعات اصلی خط تولید بوده که وظیفه انتقال مواد اولیه و خاک اره آماده شده را به داخل دستگاه اکسترودر بر عهده دارد.

قطعه ماردون به صورت مارپیچ بوده و از جنس فلز می‌باشد و روی دستگاه اکسترودر نصب شده و با هدایت خاک اره آماده شده,تولید زغال و مواد اولیه را تسریع می‌بخشد.

ماردون

ماردون

المنت:

یکی دیگر از قطعات اصلی در خط تولید زغال فشرده که روی دستگاه اکسترودر در کنار سیلندر نصب می‌گردد قطعه المنت می‌باشد که وظیفه نیم‌پز کردن دقیق و درست بریکت را بر عهده دارد.

برای اینکه قطعه ماردون بتواند به راحتی مواد را به داخل دستگاه انتقال دهد نیاز داریم تا سیلندر را به حرارت و دما مناسب برسانیم.برای افزایش دمای سیلندر هم از قطعه‎ای به نام المنت استفاده میکنیم تا بریکت نیم‌پز و با کیفیت بالایی داشته باشیم.

المنت

المنت

سیلندر:

این قطعه در خط تولید زغال فشرده با خاصیت آلیاژ ضد سایش و خوردگی و بسیار  خود برای تولید بریکت استفاده می شود که بعد از مارادون بر روی اکسترودر نصب می شود. سختی و آلیاژ مناسب سیلندر باعث میشود محصول خوبی بدست بیاید.

 

 

hossein
بدون نظر

ارسال یک نظر

نظر
نام
ایمیل
وبسایت