logo

انتخاب محل سایدبار

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.
hello@youremail.com
+1234567890

آشنایی با خط تولید زغال فشرده

خط تولید زغال فشرده

آشنایی با خط تولید زغال فشرده

آشنایی با خط تولید زغال فشرده

زغال به کلی ماده سبک، شکننده و سیاه‌رنگ باقی‌مانده از نیم‌سوختن چوب یا دیگر اندام‌های گیاهی و جانوری است که قسمت اعظم ترکیبات آن‌ها تبدیل به کربن شده باشد. این کربن ناخالص از ۸۵ تا ۹۸ درصد کربن تشکیل شده‌ است. زغالی که به زغال فشرده معروف است، رایج‌ترین نوع بریکت سوختی است که با گرد زغال چوب ساخته می‌شود.

زغال فشرده (بریکت) یک بلوک فشرده از گردوغبار زغال‌سنگ یا سایر مواد زیستی توده‌های قابل احتراق مانند زغال چوب، خاک‌اره، تراشه چوب و زغال‌سنگ نارس هست. بریکت اصطلاحی از زبان فرانسوی است و گویای این نکته است که زغال چینی شباهت ظاهری با آجر دارد.

زغال فشرده که از خاک‌اره درست‌شده، به دلیل ماندگاری بالای آن و نوع احتراق خوبی که دارد  بیشتر در کبابی‌ها و رستوران‌ها و قهوه‌خانه‌ها و مصارف خانگی استفاده می‌گردد. البته به عنوان سوخت حرارتی نیز در تعدادی از  کارخانه‌ها استفاده می‌شود. 

خط تولید زغال فشرده این روزها طرفداران زیادی پیداکرده است و سودآوری خیلی خوبی دارد. مجموعه کیوان صنعت برترین و بزرگ‌ترین گروه راه‌انداز خط تولید زغال فشرده است. ما امروز در این مقاله قصد داریم ابتدا شما را با خط تولید زغال فشرده آشنا کرده سپس شرایط گروه کیوان صنعت را برای شما بیان کنیم.

 دستگاه‌های و ابزارات خط تولید زغال فشرده

۱. اکسترودر تسمه ایی با دینام

۲. سرند سایز بزرگ 

۳. مکنده و دمنده (سانتریفیوژ)

۴. آسیاب چکشی یا خردکن 

۵. سیکلون گریز از مرکز 

۶. بارریز گیربکسی با دینام 

۷. مشعل گازی بزرگ

۸. هود جلوی اکسترودر

۹. وان برای حمل مواد

۱۰. جهنمی یا دیگ حرارتی

۱۱. لوله های سینوسی 

۱۲. زانو سایز

۱۳. سیلندر

۱۴. ماردون

۱۵. المنت 

 فرآیند ساخت زغال فشرده در خط تولید

با تهیه ی دستگاه‌ها، نصب و راه‌اندازی آن‌ها و تهیه مواد اولیه نوبت به تولید می‌رسد.

دستگاه‌ها هر یک عملکردی خاص دارند:

در ابتدا مواد اولیه تا جایی که ممکن است توسط دستگاه خردکن، بریده و خرد می‌شوند.سپس این مواد خردشده به سرند برده می‌شوند تا الک شوند. دستگاه سرند همانند یک الک بزرگ است که مواد در آن الک شده تا ضایعات آن گرفته شوند و همچنین به ‌اندازه‌های یکدست درآیند.

لازم است تا مواد اولیه رطوبتی مناسب داشته باشند و خشک‌شده و رطوبت‌زدایی شوند. برای این کار دستگاه خشک‌کن تهیه‌شده است که به میزان لازم رطوبت مواد را می‌گیرد.

با خرد شدن، یکدست شدن و خشک شدن مواد اولیه، این ترکیبات آماده‌ی فشرده‌سازی و تبدیل‌شدن به زغال خام‌اند؛ بنابراین به دستگاه اکسترودر (دستگاه فشرده‌ساز) برده می‌شوند و فرآیند فشرده‌سازی روی آن‌ها انجام می‌شود. این مرحله مهم‌ترین مرحله‌ی تولید زغال فشرده است و عملکرد دستگاه نقش مهمی در آن دارد.

محصولی که توسط اکسترودر ساخته می‌شود، زغال خام یا بریکت است.لازم است تا بریکت پخته شود تا به زغال تبدیل شود، بنابراین به وسیله‌ی پالت‌های تهیه‌شده به درون کوره برده می‌شود. کوره‌ها در انواع سنتی و صنعتی ساخته می‌شوند که کوره سنتی زغال با کیفیت‌تری را تحویل می‌دهد.

با روشن کردن کوره توسط مشعل، بریکت ها شروع به پخته شدن می‌کنند و با گذشت زمان لازم، پخته‌شده و زغال فشرده آماده می‌شود.حال پالت خفه کن ها روی زغال‌ها قرار می‌گیرند و زغال‌ها بیرون آورده می‌شوند.

می‌توان زغال‌ها را پیش از بسته‌بندی نهایی، به وسیله‌ی دستگاه برش زغال فشرده به قطعات کوچک‌تر تقسیم کرد تا برای بازار فروش مناسب‌تر باشند.

خط تولید زغال فشرده

خط تولید زغال فشرده

مراحل تولید زغال فشرده

روند و مراحل کلی تولید زغال فشرده از چوب به صورت زیر می‌باشد:

 خشک‌کن:

در مرحله اول، خاک‌اره به دست آمده، در دستگاه خشک‌کن  ریخته می‌شود، در این واحد که از هوای گرم استفاده می‌شود، خاک اره به صورت کامل خشک و آماده‌سازی برای مراحل بعدی می‌شود.

سیکلون:

در بخش انتهایی واحد خشک‌کن مخزنی مخروطی شکل وجود دارد که خاک‌اره خشک‌شده در مرحله قبلی، در این مخزن جمع و آماده پرس شدن می‌شوند.

اکسترودر:

در فرآیند تولی زغال فشرده، پس از خشک شدن و جمع‌آوری شدن، خاک‌اره های حاصل، وارد این بخش شده و در این واحد پرس شده و برای مرحله آخر حاضر می‌شوند.

کوره:

به مرحله آخر تولید زغال فشرده رسیدیم، خاک‌اره در مراحل قبلی، خشک و فشرده شد. حالا به کوره منتقل میشِ تا تحت فشار بسیار بالا حرارت دیده و پخته شود.

 شرایط مورد نیاز برای راه‌اندازی خط تولید زغال فشرده

فضایی به مساحت حداقل 200 مترمربع با سقف به ارتفاع حداقل 4 متر و 100 متر فضای باز جهت ساخت کوره سنتی در دستگاه تک پلاس و 250 مترمربع مسقف به ارتفاع سقف حداقل 4 متر و 150 متر فضای باز برای ساخت کوره‌های سنتی برای دستگاه دوبل پلاس

 • سوخت مورد نیاز، گاز طبیعی و یا گازوئیل می‌باشد.
 • برق مصرفی جهت خط تولید تک پلاس، سه فاز 32 آمپر و برق مصرفی دستگاه دوبل پلاس، سه فاز 63 آمپر می‌باشد.
 • به سه نفر کارگر ساده در دستگاه تک پلاس و 4 نفر کارگر ساده در دستگاه دوبل پلاس
 • برای هر شیفت کاری در خط تولید تک پلاس بین 4 تا 5 عدد واگن و خفه کن و کوره سنتی، برای خط تولید دوبل پلاس 6 تا 10 عدد واگن و خفه کن و کوره سنتی (علاوه بر آنچه بر روی خط تولید داده می‌شود) مورد نیاز می‌باشد.
 • یک عدد لیفتراک دستی (جک پالت) برای جابجایی واگن‌ها مورد نیاز می‌باشد
 • یک عدد ترازوی دیجیتال برای بسته‌بندی و وزن کردن زغال
 • تعدادی ابزارآلات برای استفاده در کارگاه که طبق لیست نصاب تهیه می‌شود
 • تابلو برق اصلی سوله محل تولید
 • برق‌کشی داخل سوله تا محل استقرار دستگاه‌ها
 • سیلندر و ماردون یدک علاوه بر آنچه شرکت بر روی خطوط تولید می‌دهد.
خط تولید زغال فشرده

خط تولید زغال فشرده

مزایای تولید زغال فشرده

 • با استفاده از زغال فشرده بسیاری از هزینه‌های مصرف انرژی را پایین خواهید آورد.
 • زغال فشرده هیچ سولفور و یا گاز خطرناکی را اِنتشار نمی‌دهد.
 • به دلیل فشرده‌سازی و متراکم کردن این ماده در خط تولید زغال فشرده حدود ۹۰ درصد از پسماندها کاهش پیدا می‌کند.
 • رطوبت پایین این ماده باعث می‌شود تا سوخت بیشتر و بهتری انجام گیرد.
 • زغال فشرده در هنگام تماس یا کار با مواد دیگر خاصیت خورندگی ندارد.
 • خط تولید زغال فشرده، زغال‌های فشرده‌ای را تولید می‌کند که کمترین دود را در هنگام سوختن داشته باشند.

راه اندازی خط تولید زغال فشرده توسط کیوان صنعت

مجموعه کیوان صنعت بهترین راه‌انداز خط تولید زغال فشرده در کشور می‌باشد. نه تنها بهترین بلکه تنها مجموعه‌ای است که علاوه بر نصب و راه اندازی خط تولید زغال فشرده، به شما نحوه میکس مواد تا پخت زغال درجه یک را آموزش می‌دهد.

 این مجموعه به غیر از تایم نصب دستگاه‌ها، به مدت ۵ روز از خرید مواد اولیه گرفته تا روش میکس و تولید زغال فشرده را به شما آموزش کامل می‌دهد‌. همچنین کیوان صنعت ۵ روز به اضافه دوره آموزش، خط تولید زغال فشرده را انجام داده و برای شما سودآوری می‌کند.

دستگاه‌های خط تولید زغال فشرده که توسط کیوان صنعت تولید می‌شوند ضمانت یک‌ساله داشته و علاوه بر این؛ کیوان صنعت به مدت ۵ سال از کارگاه راه‌اندازی شده پشتیبانی می‌کند.

 

 

hossein
بدون نظر

ارسال یک نظر

نظر
نام
ایمیل
وبسایت